עמוד הבית

המורים הגדולים

קרישנמצ'ריה

About Us

זוהר אילן

יוגה והתעמלות

במקורה, יוגה היא תרגול של התבוננות ומיקוד מדיטטיבי, הדורש משמעת עצמית כבירה. מטרתה הראשונית של היוגה היתה לרפא את מכאובי החיים ולחסן את המתרגל מפני הסבל הכרוך בקיום האנושי. המתרגל היה חי חיי פרישות מהעולם, או לפחות מההשתוקקות למה שקיים בו, ומטרתו היתה להגיע לאיזון, שלוות נפש אמיתית, ותודעה צלולה רואת-כל.

איינגר

About Yael Ziv

תמונות מהמסע להודו

תמונות מהמסע לדרום הודו, ינואר 2016

ימים ושעות

דסיקצ'אר

Yoga Teachers' Training

יוגה, תזונה וסמודי ירוק

מתרגלי יוגה מפתחים מהר מאוד מודעות וקשב לגופם. הדבר מתבטא לא רק ביציבה טובה יותר, תנועה זורמת ונינוחות רבה עם הגוף ועם העצמי, אלא גם בשינויים בהרגלי החיים. תחום חשוב בו ניכר שינוי הוא התזונה.

מהי יוגה

פטהבי ג'ויס

Yoga Postures

ניקוי מזרוני יוגה

כל שנה בתקופה הזו אני שוטפת את כל מזרוני היוגה בסטודיו בניקוי יסודי, הפעם עם תחילת המבצע המתיש, חשבתי להדריך את המעוניינים לכבס את המזרון האישי. חשוב לכבס את המזרון מדי כמה חודשים ולנקות "ניקוי יבש" לעיתים קרובות יותר.

קורס מורים ליוגה

אודות הצליל והמנטרה אום

Contact Us

הנשימה היוגית

היוגה מוכרת מאד במערב מזה זמן רב. הפופולריות שלה גואה ואנשים רבים מודעים להשפעתה המיטיבה על הבריאות. התנוחות היוגיות הפכו פופולריות ותרגולן נפוץ -- ואפילו טרנדי. אולם, קיימים היבטים רבים בתרגול היוגי אשר הינם פחות מוכרים ומתורגלים. אחד ההיבטים החשובים ביותר ביוגה הוא תרגול הנשימה. במסורת היוגית הנשימה נחשבת למרכזית ביותר. במערב נוטים לפסוח על כך.

תנוחות יוגה

שרי ינטרה

הקרב על היוגה

ויכוח חם בעולם היוגה בשנים האחרונות נסוב סביב בעלותה של הודו על נכסיה הרוחניים והאינטלקטואליים, כגון האסאנות (התנוחות היוגיות), תרופות איורודיות ועוד. הממשלה ההודית הזדעקה בעבר בשל ניכוס ידע עתיק ושיווקו במערב ואף הקימה גוף ממשלתי שמטרתו להגן על אותם נכסים. לאחרונה מתנהל בארה"ב, מעל דפי העיתון היוקרתי וושינגטון פוסט, ויכוח לוהט בנושא

מקורות ועיון

גיאטרי מנטרה

תרגול יוגה ודיכאון

מחקר חדש: לתרגול יוגה השפעה נוגדת דיכאון וחרדה מחקר חדש מאשר את תחושות הרווחה הנפשית המוכרות היטב למתרגלי היוגה. החוקרים מצאו שהשפעת התרגול על המוח דומה לזו שמיועדות לחולל תרופות מודרניות נוגדות דיכאון וחרדה

אודות

אודות יעל זיו

מהי אסנה

תרגול יוגה בהריון

תלמידות המנוסות ביוגה המכירות היטב את גופן והיודעות לעבוד נכון ועם קשב לצרכים של הגוף בהחלט יכולות להפיק רבות מהמשך תרגול היוגה במהלך ההריון. היוגה לא רק תורמת למוכנתו של הגוף ללידה, לתחושה של "וול באיניג" פיזי במהלך ההריון, אלא גם מסייעת בהפניית הקשב פנימה ובהרגעה. יחד עם זאת יש לזכור שתקופה זו דורשת התייחסות מיוחדת והתאמות הגוף משתנההיכולות משתנות ויש לנהוג משנה זהירות ולהיות קשובים עוד יותר מתמיד.

הבלוג שלי

צור קשר

יוגה כפסיכולוגיה

רשמים מהמסע להודו: גנש צ'טורטהי

רשמים מהמסע להודו: גנש צ'טורטהי (Ganesh Chaturthi) אנחנו ביום הראשון למסע היוגה בהודו ומתחילים את מסעינו כראוי, בפסטיבל גדול לאל גנשה, אל ההתחלות. פסטיבל הגנש צ'טורטהי, מציין את יום הולדתו של האל. החגיגות מתחילות ביום הרביעי, הצ'טורטהי, של הירח המתמלא, באוגוסט או ספטמבר, ונמשכות 10 ימים. אנו ביום הראשון למסע היוגה בהודו ומתחילים את מסענו כראוי -- בפסטיבל גדול לאל גנשה, אל ההתחלות. פסטיבל הגנש צ'טורטהי, מציין את יום הולדתו של האל. החגיגות מתחילות ביום הרביעי של הירח המתמלא (צ'טורטהי) באוגוסט או בספטמבר, ונמשכות 10 ימים. עוד טרם החג מכינים החוגגים פסלים מחימר של האל גנשה, אותם הם צובעים ומקשטים. הם מנקים את הבתים ומכינים אותם לקראת האורח המכובד שיבקר בביתם. באמצעות מנטרות ופוג'ות הם מזמנים את האנרגיה של גנשה אל הפסל ואל ביתם. ביום ה-11 הפסלים מובלים בתהלוכות של שירה וריקוד אל הים או מקוה מים אחר ומשוחררים להתפרק אל תוך המים. מיהו גנשה? האל גנשה הוא אחד האלים הפופולרים ביותר בפנתיאון ההודי.

גיאוגרפיה קדושה

English

English home page

יום היוגה הבינלאומי

Search

Page List